

СК „Здраве и дълголетие“ навърши 20 години
Публикувано на 02 Apr 2024 10:33
Клуб „Здраве и дълголетие“ - Велинград навърши 20 години. Той е създаден на 18 февруари 2004 г. в тогавашния Туристически дом „Кисловодск” под ръководството на председателя на Българската федерация „Спортисти Ветерани” доц. Еньо Бояджиев. Първият председател на клуба е Лазарина Калайджиева, а членове на ръководството Валентина Козинарова, Йорданка Лазарова и Люба Зинкова.
Първи методист е Диана Даскалова, последвана от Мария Грънчарова. През декември 2008 г. е направена и юридическа регистрация на клуба.
През изминалите години Спортен клуб „Здраве и дълголетие“ даде възможност на много велинградчанки да се занимават със спорт в годините след своето пенсиониране. Неизменният на клубовете в цялата страна е: „Да добавим живот към годините, а не само години към живота”. Велинградският клуб участва в държавни първенства, зонални прегледи, различни състезания и е спечелил десетки медали и отличия. През 2014 г., по повод своя 10-и рожден ден, СК „Здраве и дълголетие“ бе домакин на Регионален преглед, организиран от асоциацията „Спорт за всички”. В репертоара на клуба са редица хореографии, като емблематична е композицията “Ние обичаме България” с хореограф Иванка Даскалова по музика на “Песен за България” на нашата съгражданка Мария Нонева-Мичона.
И днес, двадесет години по-късно, дългогодишни членове на СК „ЗДраве и дълголетие“ дават висока оценка на неуморния труд и всеотдайност на предедателката си Люба Зинкова и на методистката Ваня Даскалова. В момента клубът продължава своята дейност, а на снимката виждате част от настоящите членове. Клубът набира и нови членове - повече информация желаещите могат да потърсят на тел. 0887969868, Генка Кондева.
Темпо