

В памет на треньорите Йорданка Пенина и Петър Милчев
Публикувано на 30 Jan 2024 11:05
На сесията на 25 януари Общински съвет - Велинград гласува предложения за поставяне на нови паметници и паметни плочи.
Прието бе предложението на Славка Костадинова за обособяване на петно за поставяне на паметник на Петър Милчев - създател и дългогодишен треньор на КСТ „Импулс“, с огромен принос за създаването на велинградската школа в спортните танци.
Предложението е по повод 2 години от смъртта на Петър Милчев. Избраното място за поставяне на паметник е в градинката пред сградата на ЦПЛР-ОДК, където е и залата, в която танцьорите тренират от самото създаване на КСТ „Импулс“.
Подкрепено бе и предложението на Янко Янков за обособяване на петно за паметна плоча на неговата майка Йорданка Пенина. Тя отдаде целия си професионализъм, знания и усилия на Плувен клуб „Белмекен“. За място на паметната плоча е избран Боров парк.
Съветниците гласуваха и за поставяне на паметна плоча във връзка с пътно-транспортно произшествие. Тя ще бъде на ул. „Евлоги Георгиев“.
Част от предложенията са още от мандата на предходния Общински съвет. Но не бяха разглеждани, тъй като общината няма действаща наредба за паметниците, а това е задължително условие за тяхното поставяне. Въпреки многократното настояване за приемане на такава наредба и стартиралата процедура за нейното обсъждане, към момента тя все още не е приета.
Елена Баева