„Чепинец” редува победа и загуба на старта
Публикувано 2010-03-01 21:54:09 от Темпо

Чепинец 4
Витоша 1

Пирин 4
Чепинец 0
ФК “Чепинец” стартира пролетния полусезон с домакинска победа и загуба като гост, съответно срещу отборите на “Витоша” (Долна Диканя) и “Пирин” (Разлог).

Първият от двата мача се изигра в сряда, 24 февруари, от 14.00 часа на Градския стадион във Велинград, където “Чепинец” посрещна намиращия се на 5-та позиция от есенното класиране тим на “Витоша” от пернишкото село Долна Диканя. Срещата започна остро и устремно и още в 1-та минута Спасов се откъсна сам срещу вратаря, бе повален непозволено извън наказателното поле, което даде справедливо основание на главния съдия Иво Герасимов да покаже директен червен картон на вратаря гостите Тодоров. Така още от 2-та минута домакините си осигуриха числено превъзходство. Това обаче не си пролича особено ясно на терена, където през първата част действията на домакините бяха хаотични и те рядко стигаха до удобни положения за гол. Единственото такова положение на практика се оказа ударът на Христо Спасов в гредата, дошъл в 22-та минута след хубаво двойно подаване между него и едно от новите попълнения - Любомир Личков. Трябва да се признае, че в тези минути отборът на гостите стоеше по-добре на терена и закономерно стигна до отбелязването на гол. Това стана в 28-та минута, когато Григоров от гостите изпълни добре пряк свободен удар и след рикошет в гърба на Коцев кълбото попадна в мрежата - 0:1. Само няколко минути по-късно нещата за “Чепинец” можеха да станат още по-тежки, но Стефанов вместо да вкара за 0:2 уцели левия страничен стълб. Домакините се върнаха в мача в 34-та минута, когато Содев бе съборен в наказателното поле, а Христо Спасов отбеляза отсъдената дузпа - 1:1.
Веднага след началото на втората част треньорът Муртин предприе рокади в своя отбор, като пусна в игра новите попълнения Филипов и Бонев, които замениха съответно Гешев и Караманов. Това изостри донякъде играта на “Чепинец”, но гостите продължиха да се защитават добре и да организират опасни контраатаки. В 55-та минута играчите на “Чепинец” справедливо протестираха срещу съдията за неотсъден наказателен удар за дърпане за фланелката и събаряне на Спасов в наказателното поле, но техните претенции не бяха уважени. Превъзходството на “Чепинец” стана явно след 70-та минута, когато намаленият състав на играчите на “Витоша” очевидно оказа въздействие върху тяхното физическо състояние и те почнаха да грешат по-често и да губят единоборствата. В 71-та минута влезлият и направил дебют в официален мач за “Чепинец” Филипов отбеляза с глава след изпълнение на корнер - 2:1. Дошлият от “Хебър” Пазарджик нападател вкара още едно попадение в 83-та минута, което стана след красива триходова комбинация между Боновски, Спасов и завършена от Филипов - 3:1. Разгромното 4:1 бе оформено в продължението на срещата, когато Спасов отбеляза втората отсъдена дузпа.
След края на срещата треньорът Димитър Муртин заяви, че е доволен от победата. Той уточни, че все още има какво да се желае по отношение на игровата подготовка на отбора, но смята, че с изиграването на първите няколко кръга този проблем ще бъде решен.
Състав на “Чепинец”:
Коцев, Иванов, Бачев, Николов, Караманов (Бонев), Гешев (Филипов), Содев, Сатев, Чонков (Боновски), Спасов. Треньор: Димитър Муртин
Велинград, 24 февруари, сряда, Градски стадион, 400 зрители
Четири дни по-късно „Чепинец” гостува на “Пирин” Разлог, където загуби с 0:4. Велинградчани бяха лишени в тази среща от наказания за 5 жълти картона Караманов, а от средата на първото полувреме те останаха и с човек по-малко заради червен картон на Христо Спасов. В следващия кръг: