С 6000 лева ремонтират женската Радонова баня
Публикувано 2022-02-08 09:17:21 от Темпо
Община Велинград е отделила около 6000 лева за мемонт на Радонова баня в Чепино (женската баня), съобщи пресцентърът на общината. По думите на директора на общинското предприятие „СИП-ТИЦ“ Георги Минков банята не е ремонтирана от около 20 години и състоянието й не е никак добро.
При ремонтните дейности напълно е подменен стариятметален покрив в отделението с ваните и е монтиран нов от PVC. Фоайето е изкърпено и боядисано, сменени и основно почистени са въздуховодите, подмазана и пребоядисана е съблекалнята. Вратите също са освежени.
В отделението с басейна са изцяло подменени рушащите се места за сядане, като са заменени с мраморни. Старите, счупени плочки са частично сменени с нови керамични. Долната част на купола е изкъртена и боядисана, поправено е и осветлението.
Ремонтът, който се извършва от работници на ОП „СИП-ТИЦ“ е започнал в края на януари и ще отнеме около две седмици. Дейностите се извършват поетапно, за да не се налага прекъсване на работата на ваните и басейна.
Темпо