Велинград - online - Шампионско представяне на велинградските плувци в турнира “Шампион”

· От ПК „Белмекен“ не са доволни от представянето си във Варна

Шампионско представяне на велинградските плувци в турнира “Шампион”
Публикувано 2019-01-29 08:52:19 от Темпо

На 26 януари в Пазарджик се проведе Х юбилеен турнир по плуване „Шампион”. Той бе организиран от едноименния клуб и община Пазарджик. Участие взеха над 170 състезатели от 7 плувни клуба: ”Шампион” и „Мустанг” от Пазарджик, велинградските „Чепинец” и „Белмекен”, ”Каменград” Панагюрище, ”Триатлет” Баня и „Елит спорт” София. Състезанието беше уважено и официално открито от кмета на областния град Тодор Попов.

54 МЕДАЛА ЗА ПК “ЧЕПИНЕЦ”
Отлично се представиха младите плувци на ПК”Чепинец”. Те спечелиха 54 медала, от които 17 златни, 26 сребърни и 11 бронзови и по тези показатели са на второ място след домакините от „Шампион”.
Трикратни златни медалисти по възрасти станаха Антон Тупаров, Елица Овчарова и Надежда Тупарова.
Шампионски титли завоюваха още: Атанас Шулев, Доротеа Николова, Валентин Стойнов, Валентина Дебелушина, Володя Патаранов, Радослав Допчев и Мартин Тюфекчиев с 2 златни медала. С висока стойност са и трите сребърни медала на Петреа Шулева, както и резултатите на Доротеа Николова при най-големите.
Състезанието завърши с атрактивна и много оспорвана щафета 8х50 метра свободен стил,съставена от 4 момчета и 4 момичета. Победители станаха „Шампион”, следвани от „Чепинец” и „Белмекен”.
Всички 26 представители на клуба постигнаха най-добри лични постижения в първия старт за 2019 г. Треньорите Любов и Христо Доксинови са доволни от показаното и пожелават още много успехи на своите възпитаници.

23 МЕДАЛА ЗА ПК “БЕЛМЕКЕН”
Отлично представяне и за Плувен клуб „Белмекен“ който участва с 21 състезатели и спечели 23 медала. Възпитаниците на треньорите Йорданка Пенина и Велко Клешков завоюваха 14 златни, 4 сребърни и 5 бронзови.
При най-малките (родени 2012 г.) Йоана Трендафилова спечели 2 златни медала. При 10-годишните Любка Мицина – 2 златни и един сребърен, Христо Джонгалов – 3 златни медала. При 11-годишните Момчил Стамболов – 1 златен и 1 сребърен. При 12,13-годишните Кристина Дончева и Евелина Рабчина са с бронзови медали, Александрина Радкова е със сребърен и бронзов. При 14-годишните Атина Арнаудова е със сребърен и бронзов, Мария Ангелова с 3 златни и Петър Мицин с 3 златни медала.
Щафетата на ПК “Белмекен” 8х50 м свободен стил в състав Георги Синапов, Кристина Дончева, Христо Джонгалов, Александрина Радкова, Момчил Стамболов, Атина Арнаудова, Мария Ангелова и Петър Мицин спечели бронзовите медали.
С лични постижения се представиха при най-малките Николай Кърпачев и Радослав Натов, Янко Янков, Даниел Ушев, Ивайло Кривулев, Александър Владимиров, Никол Алексиева, Мариана Димитрова, Теодора Ръджова и Александрина Тожарова.