„Чепинец“ на крачка от обрата
Публикувано 2021-02-23 09:15:19 от Темпо

Марица 2
Чепинец 2
Със срещи от XVIII кръг на 21 февруари започна пролетният дял на футболното първенство в „А“ Регионалната група. „Чепинец“ гостува в Белово, където игра срещу състава на „Марица“. Двата отбора се намират в горната половина на временното класиране, като домакините са на 4. място с 30 точки, а велинградчани заемат 6-ата позиция с 24 т. Очакваше се оспорван и равностоен мач с всякакъв възможен край – 1, Х или 2.

Мачът е оправдал очакванията за интригуващ двубой, защото и двата отбора са направили всичко възможно да спечелят трите точки. Домакините са успели да поведат първи в резултата, възползвайки се от колеблива игра на защитата след центриране в наказателното поле. Първата част е завършила при резултат 1:0
Веднага след почивката домакините са отбелязали втори гол и отново след центриране и неумела намеса на отбраната на „Чепинец“. Едва след 2:0 велинградчани са заиграли „ва банк“ и първо чрез Н. Байраков в 75 мин., и 10 минути по-късно чрез Хр. Сталев са стигнали до равенството – 2:2. Нещо повече – пред М. Есев са се открили възможности да направи пълен обрат, но е пропуснал.
В края на мача напрежението на терена е нараснало, след като Н. Байраков е получил втори жълт картон, а играч на домакините го е ударил. Част от публиката на домакините е навлязла на игрището и се е наложила намеса на полицията. Отборът на „Марица“ го грози наказание, а играещият ст. треньор Н. Байраков ще пропусне регионалното дерби с „Левски“ (Ракитово).