Радост при първото домакинство
Публикувано 2015-03-31 08:29:46 от Темпо

Чепинец 2
Германея 1
“Чепинец” зарадва с обрат и три точки привържениците си при първия домакински мач за полусезона, който се игра на 29 март от 15.00 часа при студено и облачно време. Повече от 200 зрители дойдоха да видят на живо новия облик на тима и останаха доволни от обрата, който сътвориха техните любимци.

Срещата започна лошо за домакините, които допуснаха гол в своята врата още в 8 мин. Тогава десният бек Костадинов се остави да бъде надигран при едно единоборство, което позволи на Богоев да напредне отляво и да центрира по земя, след което Даскалов засече за 0:1. “Чепинец” опита да се върне в мача няколко минути по-късно, когато Алек Манолов изпълни точен пряк свободен удар, но вратарят изби с крак. В 24 мин. в състава на “Чепинец” бе извършена принудителна смяна. След грубо влизане в краката на централния защитник Димитър Димитров, той бе принуден да напусне контузен, а на негово място се появи Силвестър Атанасов. Веднага след смяната Христо Сталев имаше чудесна възможност за изравняване, но ударът му с глава се отби в противников играч и излезе в корнер. Най-чистата ситуация обаче пропиля Милен Иванов в 35 мин., когато след разбъркване топката попадна в него и той от 3 метра в глава не уцели вратата.
Втората част започна с хубава контраатака на гостите, при която вратарят Георгиев спаси удар отблизо и не позволи резултатът да стане 0:2. В 53 мин. велинградчани изравниха. Това стори Костадинов, който с красив удар от въздуха прати топката във вратата - 1:1. Попадението подейства импулсивно на домакините, които упражниха натиск в следващите минути. В 76-та Мартин Стоичков бе съборен в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа. Тя бе превърната в гол от Алек Манолов - 2:1. До края на срещата последваха двуостри атаки и към двамата вратари. В даденото от съдията 4-минутно продължение Мартин Стоичков се откъсна сам срещу вратаря, но силният му удар мина над гредата. Така след 20-я кръг Чепинец заема 10-то място с актив от 23 точки и с мач по-малко.
Състав на “Чепинец”: Георгиев, Костадинов, Байраков, Димитров (Атанасов), Боев, Манолов, Дончев, М. Иванов, Костадинов (Проданов), Сталев, Стоичков. Тр.: Стоилов